For et år siden publicerede jeg et foto på min blog i forbindelse med, at det i et stykke tid havde set ud som om, foråret var på vej, men i stedet væltede sneen ned.
Jeg krydser fingre for, at vi i dette forår kan nøjes med at kigge på fotos af sneklædte bygninger og landskaber og ikke opleve det i virkeligheden :-)
Sidste aar fik vi et ordentligt laes sne den 6. April (http://twishart.blogspot.com/2008/04/det-sner.html?showComment=1207553700000) – og det et sted hvor det naesten aldrig sner. Vejret paa denne tid af aaret er saa utilregneligt, men det er da helt aerligt lidt fedt. :)
Ja, jeg ved godt, at vi såmænd sagtens kan risikere at få sne endnu, men det kunne altså være dejligt, hvis det her er den reelle start på foråret :-)
Flot udsigt du har for øvrigt :-)